bend it like beckham*

Wprowadziliśmy z Bazylkiem taką nową świecką tradycję, że w każdą niedzielę, przez cały dzień gramy w kosza. Każdorazowo staramy się wychodzić na parkiet (czyli asfaltowy plac przed drugim gimnazjum) odpowiednio wystylizowani. Nasza ostatnia stylizacja polegała na tym, że ja wystąpiłem w menczesterowej koszulce Beckhama, natomiast Bazylek w barcelonowym wdzianku Ronaldinia.

I tak sobie rzucaliśmy, aż tu nagle przyszły dwie dziewczyny i spytały, czy się mogą do nas przyłączyć. Ma się rozumieć, że mogły. I zagraliśmy mały mecz, w którym zwyciężyła Monia, potem ja, potem Bazylek i na końcu Paula. No i się tam oczywiście przed nimi prężyliśmy i popisywali przez cały czas…
Wiadomo.

A potem zapadł zmierzch i Monia oraz Paula musiały już iść. Tośmy się galanteryjnie pożegnali i ustawili na następną niedzielę.
- Fajnie się z nimi grało – powiedziałem, gdy dziewczęta zniknęły za blokiem. – I ogólnie fajne były – dodałem.
- No, fajne – potwierdził Bazylek.
- A znałeś je wcześniej? – spytałem po chwili.
Bazylek spojrzał na mnie wymownie i odrzekł:
- Od czterech lat chodzimy do jednej klasy…

Taka sprawa.

* A film cudny. Może dlatego że przypadkiem wystąpiły tam trzy osoby z mojej, nie aż tak długiej listy Najpiękniejszych Ludzi Świata. Czyli Keira. Oraz Parminder Nagra. Oraz Jonathan Rhys Meyers. I jeszcze, w roli kapitanki pojawiła się niejaka Shaznay Lewis z All Saints, której to formacji jestem dozgonnym, dzikim i niewolniczym fanem.
Najpierw myślałem, że to będzie jakieś kino teleferii, ale z przyjemnością odkryłem, że to bardzo duży i pozytywny film.
Jest po nim jakby Lepiej.

Trzeba obejrzeć.

4 przemyślenia nt. „bend it like beckham*

  1. No film wielki zaiste. Kira rewelacyjna. Ale Dżonatana to chyba wolę w Prozak Nation, a jeszcze lepiej w Match Poincie.

  2. a ja dostaje nie powiem czego jak co wieczor slysze dziecko sasiada tluczace w drzwi garazowe… bo nie trafia w kosz… wrrr!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>