niebo w ogniu


- Jestem zawiedziony – stwierdził Bazylek po powrocie z pierwszego wieczoru Celebration of Light czyli Mistrzostw Świata w Puszczaniu Fajerwerków, które odbyły się za naszym blokiem, na wodach English Bay. – Jeśli to był pokaz konkursowy, to bój o ostatnie miejsce będzie zażarty – dodał.
- No, słabizna – zgodziłem się. Bo generalnie to Kanada nie należy do fajerwerkowych potęg. Pierwszy raz przekonałem się o tym podczas Sylwestra 2008 nad Niagarą. Potem były popierdółki z okazji Canada Day. I teraz to.

Już pięćset razy lepsze były ognie z okazji 900-lecia Jeleniej Góry, że nie wspomnę o petardowej uczcie, jaką zasunąłem mieszkańcom ulic Spółdzielczej oraz Buczka (oczywiście w BC) w sylwestrową noc, jakie cztery roki temu, kiedy to z Biedronki przywiozłem na sankach bombę o nazwie Mega Sphinx Hard Core. Tu se można poczytać o tym wiekopomnym zdarzeniu.  

Ale powróćmy do Celebration of Light. Ducha nie gasimy i czekamy na popisy konkurencji. Pojutrze puszcza Południowa Afryka, w przyszłą środę Angole, zaś na wielki finał Chińczycy. Może się dziać. Tym bardziej, że według przewidywań organizatorów, imprezkę odwiedzi w tym roku półtora miliona ludzi. Trochę się machnęli w obliczeniach, bo już wczoraj w okolicach plaży było z dziesięć milionów i choć mieszkamy sto metrów dalej, to wracaliśmy do domu tiptopkami dobre półtorej godziny.

A poza tym wszystko w normie. Przedwczoraj na kolację w zagajniku przyszło piętnaście szopów i sto miliardów wiewiórek. Oraz Park Ranger, który powiedział, że karmimy na własną odpowiedzialność. I jeszcze dodał, że nas lojalnie uprzedza, iż szopy są nieprzewidywalne i gdy się skończy jedzenie, to mogą się na nas rzucić.
- Ciekawe, czy nas zawloką do nory, czy pożrą na miejscu – mruknął Bazylek.

No, ciekawe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>